Jaką kropielnicę wybrać?


Na pewno każdy choć raz wchodząc do kościoła wykonał znak krzyża przy pomocy wody święconej. Znajduje się ona z reguły w specjalnie do tego przystosowanym naczyniu, czyli kropielnicy.

Kropielnica do domu

kropielnica

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kropielnica do domu jest co raz częściej wybieraną opcją. Najbardziej wierzące osoby mają ją powieszoną przed wejściem do mieszkania, tak żeby wszyscy goście mogli spokojnie wykonać ten rytuał. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tradycja obmywania się przed wejściem do świątyni była już znana w starożytności. Ludzie wtedy mieli świadomość, że nie są równi bogom, dlatego przed rozmową z nimi w świętym miejscu muszą się do tego odpowiednio przygotować.

Wejście do świątyni

Obecnie przed wejściem do kościoła należy zamoczyć rękę w kropielnicy i wykonać znak krzyża. Dopiero wtedy można wejść dalej. Warto też pamiętać, że powinno się to robić również po wyjściu. Obecnie działa wiele sklepów internetowych, które oferują dewocjonalia wysokiej jakości. W swojej ofercie mają też kropielnice, które są wykonane głównie z plastiku oraz drewna. Dawniej największą popularnością cieszyły się oczywiście kropielnice drewniane, ale obecnie coraz częściej widuje się jedynie plastikowe odpowiedniki. W kościołach wszystkie wykonane są zazwyczaj z kamienia lub metalu. Muszą też posiadać bardzo dużą wytrzymałość, ponieważ codziennie korzystają z nich setki ludzi. Kropielnica powinna posiadać odpowiedni uchwyt do zawieszenia przy drzwiach.