Kto może nam pomóc w walce z szatanem?

Zdecydowana większość katolików wierzy w to, że piekło istnieje. Kościół uczy, że jest to miejsce kary doczesnej za grzechy i na pewno nikt nie chciałby się tam znaleźć. Pismo Święte mówi, że „będzie tam płacz i zgrzytanie zębów”. Trzeba wzywać pomocy świętych, by wspierali nas w walce z mocami ciemności. Szatan jest o wiele bardziej inteligentny niż jakikolwiek człowiek i wie jak podejść każdego z nas, by dać się skusić do grzechu. Tylko i wyłącznie od nas zależy jak zareagujemy na tę pokusę. Do kogo mamy się modlić, by uzyskać wyjątkowe wsparcie w tej nierównej walce? Tego dowiesz się z lektury naszego artykułu.

Maryja

Czytając Pismo Święte wiemy, że niewiasta będzie deptać głowę węża i jest to symbol jej zwycięstwa nad nim. Czytając świadectwa świętych czy też egzorcystów, możemy dowiedzieć się, że szatan nienawidzi Maryi, bo to ona nad nim triumfuje, jak też nienawidzi jakichkolwiek modlitw do niej, a szczególnie w języku łacińskim. Jej wsparcia trzeba prosić na każdym kroku i też świetnym rozwiązaniem będzie noszenie Cudownego Medalika czy też szkaplerza, który uchroni nas grzechem.

Michał Archanioł

figura św. michała archanioła

Św. Michał Archanioł to główny orędownik w walce z szatanem, którego pokonał jako archanioł. Szatan to duch nieczysty, który był kiedyś aniołem, jednak nie chciał służyć Panu Bogu. Posiadanie w domu figury św. Michała Archanioła (takiej, jak np. na stronie: https://www.meritohurt.pl/figurki/figurki-sw-michal-archaniol.html) i odprawianie modlitwy do niego każdego dnia sprawi, że niestraszny będzie nam diabeł, bo będziemy mieli ufność w Bogu, a figura św. Michała Archanioła będzie nam o tym przypominać.