Różaniec – klasyczny, w formie obrączki a może nawet bransoletki?

Różaniec jest jednym z podstawowych atrybutów osoby wierzącej, z której zazwyczaj korzysta ona w zasadzie na co dzień. Producenci dewocjonaliów idąc z duchem czasu oferują dzisiaj swoim klientom całkiem spory wybór artykułów związanych z religią, w tym także różańców w naprawdę różnych formach.

Różaniec klasyczny

Tradycyjny różaniec zawiera pięć dziesiątków, co tworzy w całości formę dość długiego sznura koralików zwieńczonych krzyżykiem. Nie ma w zasadzie ograniczenia jeśli chodzi o tworzywa, z których wykonuje się różańce – mogą być plastikowe (dzięki czemu będą bardzo lekkie), można spotkać również drewniane, metalowe czy nawet wzbogacane nutami zapachowymi, często różanymi. Jeśli chodzi o kolory, to także można spotkać najróżniejsze, od bieli po czernie, transparentne i o trwałej, mocnej barwie.

Srebrny różaniec z kamieniami – jeszcze różaniec czy już bransoletka?

W ostatnich latach na popularności zyskały dziesiątki różańca z uwagi na ich wymiar praktyczny, mniejsze gabaryty oraz dyskrecję w użytkowaniu.
Jeszcze niedawno często spotykanymi były dziesiątki w formie srebrnej obrączki noszonej na palcu zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.
Obecnie coraz częściej można spotkać panie noszące dziesiątki różańca do złudzenia przypominające eleganckie bransoletki. Srebrny różaniec z kolorowymi kamieniami jest dyskretny, bardzo delikatny i może być świetnym pomysłem na nowoczesny prezent dla wierzącej kobiety, bez względu na wiek.