Ryngraf religijny „od A do Z”

Religijny ryngraf to charakterystyczny rodzaj medalionu, który dostępny jest przeważnie w kształcie tarczy z rysunkami i symbolami o tematyce religijnej. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że medaliony tego typu wywodzą się od obojczyka albo części zbroi, która noszona była przez rycerzy głównie pod szyją. Ryngrafy noszone są także przez żołnierzy, którzy chcą podkreślić nie tylko swój patriotyzm, ale również przywiązanie do religii.

Idealny prezent religijny

Zminiaturyzowane ryngrafy w dzisiejszych czasach wykorzystywane są przede wszystkim, jako prezent z okazji chrztu albo Komunii Świętej. Dekoracyjne medaliki wykonane są ze szlachetnego metalu, najczęściej przedstawiają wizerunek Matki Boskiej Ostrobramskiej. Oryginalna pamiątka jest doskonałym wyborem nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się ryngrafy ze świętym Janem Pawłem II. Dla młodzieży doskonałym wyborem są między innymi medaliony z Matką Boską Nieustającej Pomocy. To właśnie do tego medaliku nastolatkowie mogą zwrócić się w najtrudniejszych chwilach swojego życia. Nie można zapominać także o medalikach ze świętym Krzysztofem, który jest patronem kierowców.

Srebrny czy kolorowy?

W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszą się srebrne ryngrafy religijne, które mają wytłoczony albo wygrawerowany obrazek. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają jednak kolorowe medaliki, które dostępne są wraz z ozdobnym pudełkiem.