Paciorki na rower

Paciorki do odmawiania Modlitwy Różańcowej wykonane są z najróżniejszych materiałów. Mogą być drewniane, metalowe, z tworzyw sztucznych, zrobione na szydełku, z orzechów, z jarzębiny, naturalnych kamieni. Różaniec na rower przypomina swoim wyglądem dzwonek rowerowy. Wszystkie jednak służą odmawianiu tej samej modlitwy.

Różaniec na rower

Ten zupełnie nietypowy różaniec składa się z tarczy oraz paciorków. Kciukiem podczas jazdy przesuwa się paciorki, a tarcza obraca się i przeskakuje. Występuje w różnorodnej gamie kolorystycznej i jest bardzo funkcjonalny, ponieważ można zamontować go nie tylko do kierownicy przy rowerze, ale również, np. do wózka dziecięcego, a nawet kosiarki. W ten sposób różaniec można odmawiać w każdej nadarzającej się do tego sytuacji. Przebywanie na łonie natury to jedno z najlepszych miejsc do kontemplacji tej modlitwy.

Czy to na pewno jest prosta modlitwa?

Dużo ludzi uważa, że Różaniec to po prostu klepanie paciorków czy „Zdrowasiek”. To świadczy jednak tylko o tym, że nie poznali siły i mocy tej modlitwy. Odmawiana jest w najróżniejszych zakątkach świata, a codziennie z jej pomocą nawracają się ludzie w każdym wieku. W październiku – miesiącu poświęconym Maryi i Różańcowi – dzieci codzienne odmawiają jedną część tej modlitwy. To wesoły czas, ponieważ urozmaicone jest to, np. grą na gitarze, a dzieci chętnie śpiewają „Święta Maryjo” lub odmawia się go po angielsku czy łacinie.

Różańce na rower można znaleźć na MeritoHurt.pl