Obrazy Matki Boskiej – kościelna ikona w domowych realiach

Kult Matki Boskiej jest bardzo ważny w życiu każdego chrześcijanina. Otaczająca aura boskości jednocześnie utożsamiana jest z jej ziemską osobowością, co czyni tą postać niezwykłą. Nie ma Kościoła w którym nie wiszą obrazy Matki Boskiej, a często i jej wizerunek spotykany jest w domowych realiach osób wierzących.

Obrazy Matki Boskiej – ważny element każdego domu

Modlitwy składane do Królowej Polski są często odprawiane podczas codziennych, domowych rytuałów, dlatego obrazy Matki Boskiej figurują w centralnych miejscach domów. Składane do niej prośby i powiernictwa wprowadzają w każdą przestrzeń odrobinę sakralnego charakteru, który daje bezpieczeństwo i pewność opieki nad gospodarstwem.

Duma z posiadanego obrazu

Mimo, iż Matka Boska przedstawiana jest na malowidłach w różnych pozach i sposobie ujęcia to niezmienny pozostaje jej kult, który otacza opieką wszystkich modlących się do niej. Sam obraz może mieć różne wymiary i odcienie, co pozwala na dopasowanie go aranżacji wnętrza, nawet nowoczesnych przestrzeni. Nie ma więc wątpliwości, że mimo postępu czasu, religijne dewocjonalia wciąż pasują do zagospodarowania wnętrz, ubarwiając je swym symbolicznym charakterem. Nie należy zatem ukrywać ich piękna, ale cieszyć się nim i wykorzystywać każdego dnia do odbywania wspólnych, rodzinnych modlitw. Matka Boska przecież jak nikt inny, wspiera, rozumie i słucha małych, domowych wspólnot.