Dewocjonalia

W rytuałach wiary bardzo dobrze przydają się różnego rodzaju dewocjonalia. Modlimy się do świętych obrazów, odliczamy modlitwę na koralikach różańca, nosimy święte medaliki i czytamy modlitwy z małych modlitewników. Dewocjonalia to także wspaniałe upominki, przywożone z miejsc świętych oraz doskonałe prezenty na chrzest, I szą komunię czy ślub.

Paschał i inne świece

Świece to osobna grupa wśród artykułów kościelnych. Najważniejszą świecą jest paschał, którego używa się w liturgiach. Inne świece kościelne to: świece ołtarzowe, adwentowe czy roratki. Dzisiejsze świece są woskowe, parafinowe lub olejowe. Świece są bardzo ładnie zdobione i mogą tworzyć ciekawe i oryginalne kompozycje na ołtarzu.

Figury, ikony

Dewocjonalia to nie tylko medaliki i różnego rodzaju świece, to także święte figury, pisane ikony oraz różnego rodzaju literatura na czele z pismem świętym. Odpowiednie sklepy rozprowadzają wszystko co wiąże się z dewocjonaliami. W tego rodzaju sklepach można również znaleźć szaty liturgiczne dla księży, naczynia kościelne oraz obrusy na ołtarz. Pod hasłem – dewocjonalia, znajdziemy wszystko co kojarzy się z kościołem i wiarą katolicką. Różnorodność tych artykułów jest ogromna, są to bardzo piękne wyroby i niejednokrotnie robione są one ręcznie. Na szatach liturgicznych są ręczne hafty a na obrusach można znaleźć obok haftów ręcznie robione koronki. Obrazy i figury są, niejednokrotnie, wytworem rodzimych artystów,